Działalność atystyczna

Dla ósmoklasistów

LogowanieJEvents Filter

Kalendarz szkolny

październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Legenda wydarzeń

Zmień wygląd kalendarza

default


Zdrowa żywność
Wystawa warzywna w SP Hejdyk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 lutego 2015 13:55

Jesienią w szkole została ogłoszona zbiórka warzyw  i owoców z domowych ogródków. Uczniowie i rodzice chętnie się zaangażowali przynosząc swoje zbiory. Ze zgromadzonych okazów został przepięknie udekorowany drewniany wóz, który znajduje się na korytarzu szkolnym. Tym razem przybrał on  szatę warzywno-owocową. Dominowały dorodne dynie, kabaczki, pory, buraki, ziemniaki, kolorowe cebule i kapusty itp. Nie mogło zabraknąć słoneczników, czy łodyg z kukurydzą. Ozdobiony wóz zamienił się w różnorodne stoisko z warzywami. Ponadto każdy okaz miał przymocowaną tabliczkę z nazwą. Uczniowie w czasie przerw podziwiali  naszą wystawę, poznawali rzadziej spotykane warzywa.

 

Przygotowana wystawa warzyw i owoców na naszym wozie okazała się nie tylko ozdobą korytarza,  ale pełniła także rolę edukacyjną dla naszych dzieciaków.

Więcej…
 
Dzień Marchewki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 października 2014 20:14

W naszej szkole od 20.10 do 22.10.2014r. uczniowie kl.0-III skupili dużo uwagi wokół marchewki. Na początku zgłębili wiadomości na temat tego popularnego warzywa, jego zalet, walorów zdrowotnych i sposobów wykorzystania. Następnie wykonywali prace plastyczno-techniczne, które zdobią korytarz szkolny. Drugiego dnia pod opieką nauczycieli wykonywali potrawy, smakołyki z marchewki: surówki, soki itp. Najwięcej wrażeń i ciekawości wzbudziło wśród uczniów wspólne przygotowywanie fafernuchów (ciasteczek regionalnych). Są one rzadko wykonywane w naszych domach, ponieważ tylko nasze babcie i prababcie potrafią je super sporządzić. Nam pomagała pani Władysława Nosek, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni. Odbyła się wspólna degustacja marchewkowych smakołyków.

Podsumowaniem akcji były gry i zabawy na sali gimnastycznej. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo w zielonych czapeczkach na głowach - imitujących natkę. Spotkanie rozpoczął taniec w parach przy wspólnym śpiewie piosenki "Na marchewki urodziny". Były zagadki, zabawy, konkursy dla dzieci (zbieranie marchewek w rękawicach bokserskich) rozwiązywanie rebusów, labirynty, losowanie pytań i udzielanie odpowiedzi, rozwiązywanie krzyżówki oraz wykonywanie marchewkowych postaci. Natomiast uczniowie kl. IV-VI zgłębiali tajniki marchewki w nieco inny sposób. Otóż na matematyce zmagali się z „Marchewkową matematyką”. Były to zadania dotyczące marchwi (uprawy, zbiorów, przetworów, kosztów zakupu itp.). Pracowały popijając soki lub degustując surowe marchewki.

Te dni były inne od wszystkich – pomarańczowe i marchewkowe. Po takiej dawce witamin, śmiechu

i zabawy na pewno wszyscy uczniowie będą zdrowi, piękni i uśmiechnięci. Mamy nadzieję, że marchewka będzie częściej gościła w ich domowych jadłospisach .

Więcej…
 
Dzień Rodziny „Mamo, Tato żyjmy zdrowo i kolorowo” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 czerwca 2014 10:18

 

Dnia 2 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyło się ważne święto - Dzień Rodziny, który organizujemy od wielu lat. W tym roku  obchodzony był pod hasłem „Mamo, Tato- żyjmy zdrowo i kolorowo”. Odbył się z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pierwszą miłą atrakcją było wspólne z rodzicami przygotowanie zdrowych kanapek w poszczególnych klasach. Następnie uczniowie wybrali najciekawsze, bogate w walory zdrowotne i estetyczne kanapki, sporządzone przez siebie, które wzięły udział w konkursie „Zdrowa kanapka”. Dodatkowo uczniowie wykonali też owocowe i warzywne sałatki oraz  szaszłyki. Najpiękniejsze tace, pełne różnokolorowych kanapek, walczyły o nagrodę dla klasy ufundowaną przez Radę Rodziców. Ozdobą stołu były też niezwykle atrakcyjne owocowe kompozycje. Jednomyślnie komisja przyznała w konkursie :

I miejsce kl. III

II miejsce – kl. V i „0”

III miejsce  - kl. II

Wyróżnienie przyznano kl. I

 

Uczniowie, nauczyciele i rodzice stanęli na wysokości zadania i wykazali się pomysłowością i oryginalnością powstałych smakołyków.  Potem wspólnie w klasach spożywaliśmy przygotowane posiłki.

Tego dnia odbył się też szkolny festiwal piosenki. Głównie były to utwory  o tematyce rodzinnej i owocowo-warzywnej. Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem wychowawców przygotowali piosenki o owocach i warzywach, a  uczniowie klas starszych dedykowali rodzicom wiersze i piosenki.

Nasze dzieciaki uwielbiają się przebierać, a każda  okazja do wystąpienia na scenie jest dobra. Oczywiście  motywem były warzywa i owoce. Na szkolnej scenie zrobiło się kolorowo – najpiękniej prezentowały się dzieci przebrane za truskawki, dynię, banana, wisienki, ogórka i malinki. Uczniowie przepięknie prezentowali się w kolorowych strojach wykonanych przez siebie i przy pomocy rodziców.

Dzień zakończyliśmy mini turniejem piłki siatkowej, w którym przeciwko sobie stanęli uczniowie i nauczyciele z rodzicami. Wygrali najlepsi, czyli uczniowie.

Ten dzień „wspólne rodzinne świętowanie” był  bardzo ciekawy. Razem potrafiliśmy bawić się, a zarazem promować zdrowe odżywianie. Nasi goście i my czuliśmy się wspaniale. Będziemy go mile wspominać.

Więcej…
 
Wiataminki dla chłopczyka i dziewszynki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 kwietnia 2013 10:40

W szkole realizowany jest program „Owoce i warzywa w szkole”. Jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży, zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne. W bieżącym roku szkolnym w naszej placówce przeprowadzono lekcje na temat przetworów owocowych, sposobów ich wykonania oraz ich roli w żywieniu. Zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów na temat zdrowego odżywiania, znaczenia spożywania warzyw i owoców oraz utrwaliły zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci. Uczniowie gromadzili informacje na temat witamin zawartych w owocach i warzywach i ich roli w organizmie. Ze zgromadzonych owoców i warzyw wykonano kompozycje i zorganizowano wystawki w kącikach przyrody. Na zajęciach komputerowych we wszystkich klasach uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej promującej zdrowy tryb życia. Na korytarzach pięknie prezentowały się uczniowskie plakaty promujące spożywanie owoców, warzyw i soków. Uczniowie klas 0-III założyli hodowlę szczypiorku i rzeżuchy, które wykorzystali do sporządzenia zdrowych kanapek. Wykonano też koktajle mleczno-owocowe i sałatki owocowo-warzywne, a następnie je degustowano. W kwietniu obchodziliśmy tydzień bez słodyczy. Podsumowaniem akcji był program artystyczny pod hasłem „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Uczniowie zaprezentowali się w owocowo- warzywnych strojach podczas pokazu mody. Z recytowanych wierszy, rymowanek i piosenki usłyszeli wiele słów o zdrowym odżywianiu. Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchali się w bajkę „Od kwiatuszka do jabłuszka”, która przybliżyła uczniom kolejne etapy powstawania owoców. Po czym odbyła się degustacja jabłek. Na zakończenie wszyscy obejrzeli bajkę „Misiowanki”, która była dobrym przykładem, jak można zmienić złe nawyki żywieniowe i zacząć prowadzić zdrowy tryb życia.

 

Więcej…
 


Organizacja pracy szkoły

Zajęcia edukacyjne :

 

poniedziałek:  7.30 - 13.55

wtorek:        7.30 - 14.50

środa:           7.30 - 14.50

czwartek:      7.30 - 13.55

piątek:          7.30 - 13.55

 

Godziny pracy szkoły:

7.00- 15.00

Dziennik

Reklama

Programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualny Czas

Odwiedziło nas...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2010
mod_vvisit_counterWczoraj4569
mod_vvisit_counterTen tydzień6579
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień23380
mod_vvisit_counterTen miesiąc87096
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc253707
mod_vvisit_counterWszystkich12236932

Aktualnie: gości 359 połączonych
Twoje IP: 3.231.228.109
 , 

Pogoda w regionie

Warszawa °C
Gdańsk °C
Olsztyn °C
Suwałki °C
  22.10.2019 Ferienhaus Ostsee
Copyright © 2011 Szkoła Podstawowa w Hejdyku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Adieu ®